Достапни линкови

Меси, фудбалер на годината во Европа


Лионел Меси ја доби Залтната топка за најдобар фудбалер на годината во Европа. Дваесет и две годишниот Меси кој игра за шпанската екипа Барселона и за репрезентацијата на Аргентина стана првиот аргентинец кој го добива ова највисоко признание на спорстките новинари во светот.
XS
SM
MD
LG