Достапни линкови

Стапува во сила Лисабонскиот договор


Во Брисел денеска ќе биде одржана церемонија по повод стапувањето во сила на Лисабонскиот договор. Истовремено стапуваат на должност и првиот претседател на Европската Унија, Херман ван Ромпеј и високиот претставник на Унијата за надворешна политика, Кетрин Ештон.
XS
SM
MD
LG