Достапни линкови

Прогноза за времето- попладне дожд


Времето ќе биде променливо облачно. Ќе дува умерен, а повремено засилен јужен и југоисточен ветер. Кон крајот на денов во западните делови од земјата ќе започне да врне дожд. Утринската температура се движи од минус два до четири, а дневната ќе биде од 10 до 17 степени. Во Скопје ќе биде умерено облачно со слаба утринска магла, а во текот на денот ќе дува умерен а повремено засилен јужен ветер. Кон крајот на денов во Скопје облачноста ќе се зголеми. Утринската температура се спушти до еден, а дневната ќе достигне до 12 степени.
XS
SM
MD
LG