Достапни линкови

Обама наредил примена на стратегијата за Авганистан


Белата куќа соопшти дека претседателот Барак Обама веќе наредил неговата нова стратегија за Авганистан да започне да се спроведува и ги информирал лидерите на Русија, Британија и Франција за неговите планови.Се очекува утре американскиот претседател да објави дека во Авганистан ке бидат испратени нови десетици илјади американски војници. Во меѓувреме, премиерот Гордон Браун денеска потврди дека Велика Британија ќе испрати дополнителни 500 војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG