Достапни линкови

Напади во Авганистан, најмалку 6 мртви


Најмалку 6 полицајци загинале а двајца се повредени , откако врз нив пукал нивен колега во Авганистан, соопштиле тамошните власти. Нападот се случил вчера, наведува шефот на локaлната провинција. Во меѓувреме на северот од земјата, двајца вооружани мажи го убиле шефот на сервисот за логистичка подршка на разузнавачката служба, а во провинцијата Хелманд , авганистанските и сојузничките сили убиле двајца милитанти .
XS
SM
MD
LG