Достапни линкови

Самарас нов лидер на Нова демократија


Андонис Самарас е нов лидер на грчката десно центристичка опозициска партија Нова демократија е Андонис Самарас. Негов главен опонент беше поранешната министерка за надворешни работи Дора Бакојани која му го честита изборот. Во своето обраќање по гласањето во партијата Самарас предупреди дека нема да дозволи појави на поткопување на единството на Нова демократија.
XS
SM
MD
LG