Достапни линкови

Дел од фудбалските клубови и понатаму ги бојкотираат натпреварите


Фудбалерите на Македонија Ѓорче Петров и на Слога Југомагнат и денеска не се појавија на натпреварите што требаше да ги одиграат во рамките на 15-то коло од Првата лига. Тие втора недела по ред ги бојкотираат натпреварите барајќи смена на претседателот на ФФМ, Харалампие Хаџи-Ристески. Според правилата на Фудбалската федерација на Македонија може да бидат исклучени од лигата.

XS
SM
MD
LG