Достапни линкови

Шефот на израелската дипломатија на европска турнеја


Министерот за надворешни работи на Израел Авигдор Либерман , оваа недела ќе ги посети Грција, Русија и Украина, за да им го престави на тамошните власти случајот на Израел во блискоисточниот мировен процес, јавуваат од канцеларијата на министерот. Либерман треба да им претстави дека Израел има постигнато значајни чекори за да се овозможи продолжување на преговорите со Палестинците, но палестинскиот одговор на овие мерки, покажува дека тие не се заинтересирани за преговори. Израел минатата недела објави делумeн мораториум на изградбата на населбите во окупираниот Западен Брег . Палестинците го отфрлија потегот

XS
SM
MD
LG