Достапни линкови

На аџилакот во Саудиска Арабија, од свински грип починале 5 луѓе


Здравствените власти во Саудиска Арабија соопштиле дека за време на годинешниот аџилак од свински грип починале 5 луѓе. Властите регистрирале 73 случаи на заболени од новиот тип на грип Х1Н1. Претставникот на здравствените власти изјавил дека само 10 проценти од 3 милионите посетители на светите места во Саудиска Арабија, биле вакцинирани од новиот грип. На другите им било понудено да
се вакцинираат во специјално отворените диспанзери во местата на одржување на аџилакот.
XS
SM
MD
LG