Достапни линкови

Во Македонија,14 нови заразени со свински грип


Во изминатите 24 часа на клиниките за инфективни болести во Скопје се хоспитализирани уште 14 луѓе за кои се сомнева дека имаат свински грип, соопштуваат здрвствените власти. Од ново примените пациенти, еден е во тешка состојба. Досега во Македонија од новиот тип на грип, Х1Н1 починаа тројца луѓе.
XS
SM
MD
LG