Достапни линкови

Работници во нуклеарка во Индија, пиеле радиоактивна вода


Работници во нуклеарна централа во јужниот дел на Индија биле затруени од радиоактивна вода, соопштиле денеска, високи владини претставници.Тестовите покажале дека водата која ја пијат работниците има радиоактивни елементи кои се користат во нуклеарните реактори. Од Националниот завод за управување со катастрофи,изјавиле дека некој ставал контаминирана вода во ладилникот и со тоа ги труел работниците
XS
SM
MD
LG