Достапни линкови

Во поплавите во Саудиска Арбија, загинале 103 луѓе


Бројот на жртвите од поплавите во пристанишниот град Џеда, во Саудиска Арбија се искачи на 103, а спасени се повеќе од 1.400 луѓе, соопштиле од службата за итни случаи на Саудиска Арабија. Силните дождови кои започнаа на 25 ноември, предизвикаа поплави а тоа допринесе да се уранат многу мостови, да има повеќе автомобилски несреќи. Надлежните соопштиле дека меѓу загинатите нема аџии кои присуствуваа на годишниот аџилак кој се одржува на 80 километри од Џада

XS
SM
MD
LG