Достапни линкови

Белата Куќа:непоканетите гости не се сретнале со Обама


Од Белата куќа сега соопштуваат дека двојката непоканети гости кои поминале незабележително низ обезбедувањето за да присуствуваат на вечерата во Белата Куќа, не се сретнала со претседателот Барак Обама. Претходно од Белата Куќа објавија слики на кои се гледа дека Обама ја поздравува двојката Тарег и Мишел Салихи. Од тајната служба соопштиле дека се длабоко загрижени и засрамени поради нарушување на безбедноста.

XS
SM
MD
LG