Достапни линкови

Инциденти за време на протести во Женева


Демонстрантите кои денеска се собрале во центарот на Женева за да протестираат против министерскиот состанок на Светската трговска организација, предизвикале нереди, кршеле излози на продавници, банки, обивале возила, на што полицијата морала да реагира со солзавец и гумени куршуми, јавуваат тамошните медиуми. По инцидентите организаторите на протестот одлучиле да го прекинат.

XS
SM
MD
LG