Достапни линкови

Есплозија на уште една бомба во Русија


Втора но помалку моќна бомба експлодирала денеска во Русија , во близина на местото каде синоќа во железничка несреќа предизвикана од експлозија на бомба загинаа повеќе од 25 луѓе, изјавиле руските власти. При втората експлозија немало жртви и повредени
XS
SM
MD
LG