Достапни линкови

Бродска несреќа во Конго, 73 мртви


Најмалку 73 луѓе загинале а неколку се водат за исчезнати, откако потонал брод во езеро во Демократската Република Конго, соопштиле претставници на Црвениот крст. Според медиумите причина за насреќата најверојатно се лошите временски услови. Несреќата ја преживеале 272-ца патници, но надлежните не знаат колку од патниците се изчезнати бидејќи никој не знае колку патници се превезувале на бродот.

XS
SM
MD
LG