Достапни линкови

Реакција на СДСМ за средбата Груевски -Папандреу


СДСМ обвини дека премиерот Никола Груевски не отишол на вчерашната средба со Јоргос Папандреу во Преспа за суштински да се разговара за прашањето за името туку за да се покаже лажна конструктивност пред меѓународната заедница.Портпаролот на СДСМ, Емилијан Станковиќ на прес конференција изјавил дека Груевски со своето однесување ја влошил позицијата на Македонија.Станковиќ го соопштил партискиот став дека даваат бланко подршка на Груевски за решавање на спорот , а целата одговорност за евентуалниот нов пораз на Македонија ќе биде на премиерот

XS
SM
MD
LG