Достапни линкови

Турски офицери обвинети за заговор за соборување на Владата на Ердоган


Турското обвинителство покренало обвиненија против тројца армиски офицери, осомничени за подготвување заговор за соборување на Владата на актуелниот премиер Реџеп Таип Ердоган, јавуваат турските медиуми. Двајца полковници и еден морнички капетан се обвинети за „членување во вооружена терористичка организација“.

XS
SM
MD
LG