Достапни линкови

Лондон во јануари ќе биде домаќин на состанок за Авганистан


Велика Британија на 28 јануари ќе биде домаќин на меѓународната конференција за Авганистан , соопштил денеска британскиот премиер Гордон Браун. На конференцијата е предвидено да се дискутира за постепеното предавање на контролата на безбедноста во авганистанските провинции на авганистанската влада за да може меѓународните сили постепено да се повлекуваат од земјата. Генералниот секретар на ОН, Бан Ки-Мун, изјавил дека конференцијата во Лондон , ќе биде дополнета со уште еден состанок во главниот град на Авганистан Кабул
XS
SM
MD
LG