Достапни линкови

Бомба ја предизвикала железничката несреќа во Русија


Од Руската истражувачка служба, соопштиле дека бомба е причина за железничката несреќа на релацијата Москава-Санкт Петерзбург, во која загинаа најмалку 25 луѓе а повеќе од 100 се повредени. Шефот на службата Александар Бортников, на рускиот претседател Дмитри Медведев му рекол дека бомба тешка 7 килограми била поставена под возот.При истрагата се пронајдени делови од бомбата.
XS
SM
MD
LG