Достапни линкови

Се урнал карго авион во Шангај, 3 мртви


Карго авион се урнал веднаш по полетувањето од аеродромот во Шангај, при што загинале тројца членови на екипажот , а еден е повреден. Авионот бил регистриран во Зимбабве, но портпаролот на американската амбасада во Кина, соопштил дека загинатите се Американци.

XS
SM
MD
LG