Достапни линкови

Поплави во Саудиска Арабија, 98 мртви


Бројот на жртви од поплавите и обилните дождови во Саудиска Арабија се искачил на 98, а десетици сеуште се водат како исчезнати, изјавил портпаролот на спасувачките екипи. Луѓето загинале при рушење на мостови или во автомобилски несреќи предизвикани од дождовите кои од средата непрекинато врнат во градот Џада. Повеќето од жртвите се аџии кои дошло на поклонение во Саудиска Арабија.

XS
SM
MD
LG