Достапни линкови

Во несреќата на ферибродот во Бангалеш, 30 мртви


Најмалку 30 луѓе загинале а десетици се изчезнати откако фериброд полн со луѓе пононал во јужен Бангладеш. Луѓето се враќале од исламскиот фестивал. Несреќата се случила доцна синоќа на 100 километри јужно од главниот град Дака. Се претпоставува дека на ферибродот имало 3 пати повеќе луѓе отколку што било дозволено.

XS
SM
MD
LG