Достапни линкови

Несрека на Фериброд во Бангладеж -17 мртви


Властите во Дака соопштија дека во несреќа на фериброд полн со луѓе кои се враќале дома за исламскиот фестивалот во терминал во јужниот дел на Бангладеш загинале најмалку 17 лица а голем број се водат како исчезнати. Полицијата соопшти дека се стравува оти многу лица се заробени во внатрешноста на фериботот. Несреќата се случила доцна синоќа на околу 100 километри јужно од главниот град Дака.
XS
SM
MD
LG