Достапни линкови

Во Кабул експлодира „звучна“ бомба


Министерството за внатрешни на Авганистан соопшти дека изутрината во Кабул експлодирала бомба во канта за отпадоци. Причинета е само мала материјална штета. Бомбата била од таканаречените звучни направи и експлодирала во делот на Кабул каде се сместени странските амбасади.
XS
SM
MD
LG