Достапни линкови

Силна екплозија во централен Кабул


Западните медиуми јавија дека изутрината во Кабул се слушнала силна експлозија за која причината засега не е позната. Според сведоци, експлозијата се случила во централното подрачје на главниот град на Авганистан. Според новинската агенција АФП експлодирала направа во канта за ѓубре. Се претпоставува дека нема жртви.
XS
SM
MD
LG