Достапни линкови

Заменик шефот на бугарската дипломатија поднесе оставка


Заменик министерот за надворешни работи на Бугарија Красимир Костов, кој е надлежен за односите со Европската Унија, си поднесе оставка по откривањето дека тој соработувал со бившата комунистичка тајна служба, соопшти бугарската влада. Бугарскиот премиер Бојко Борисов ја прифатил оставката.
XS
SM
MD
LG