Достапни линкови

Путин во посета на Франција


Рускиот премиер Владимир Путин е во посета на Франција на средба со неговиот француски колега Франсоа Филон. Се очекува Путин да им понуди поголема улога на француските фирми во големите енергетски проекти, а предвидени се и разговори за инвестиции на француски Рено во рускиот автомобилски гигант Автоваз, кој е во долгови.
XS
SM
MD
LG