Достапни линкови

Рускиот министер за енергија во посета на Иран


Рускиот министер за Енергија, Сергеј Шматко ќе го посети Иран , кон крајот на неделата. Од министерството изјавиле дека тој во Иран ќе престојува во недела и во понеделник, и ќе учествува во руско- иранските преговри предводени од министерот за надворешни работи на Иран , Маночер Мотаки. Рускиот министер изјавил дека на состанокот ќе се разговара за изградба на електрана во јужен Иран, во градот Бушер.


XS
SM
MD
LG