Достапни линкови

Во Турција досега од свински грип починале 161 човек


Во Турција досега од новиот тип на грип починале повеќе од 161 човек, соопштиле од турското министерство за здравство. Од кои само во последните три дена починале 39 луѓе. Повеќе од 240 луѓе се лечат во турските клиники.
XS
SM
MD
LG