Достапни линкови

Поплави во Саудиска Арабија загинале 77 луѓе


Најмалку 77 луѓе загинале во поплавите во Мека и во Џеда , ден пред аџилакот , соопштиле денеска саудиските власти. Повеќе од два милиони муслимански верници кои се дојдени на годинешниот аџилак, морале цела ноќ да останат будни затоа што морале да ги напуштат нивните шатори.

XS
SM
MD
LG