Достапни линкови

Напад во Универзитет во Унгарија, 1 загинат


Еден човек загинал а најмалку тројца се повредени денеска во Универзитет во јужна Унгарија, кога вооружен маж пукал врз присутните во холот на Универзитетот, изјавил портпаролот на високобразовната институција за државната агенција МТИ. Според извештаите, 23-годишниот вооружан човек влегол во институтот за биофизички истражувања на Универзитетото во Печ и почнал да пука. Напаѓачот бил студент на Универзитетот

XS
SM
MD
LG