Достапни линкови

Втора жртва на свински грип во Македонија


Во Македонија денеска потврдиле дека пред три дена починал човек од свински грип, што е втора жртва на новиот тип на грип во земјава, изјавила претседателката на Комисијата за пандемски грип Јованка Костовска. Првата жртва на свинскиот грип почина на 18 ноември . Досега во Македонија се регистрирани 694 заболени од вирусот Х1Н1.

XS
SM
MD
LG