Достапни линкови

Полански ослободен со кауција


Судот во Швајцарија денеска му одобрил кауција од 4,5 милиони долари на режисерот Роман Полански, но тој треба да остане во домашен притвор во Швајцарија. Полански беше уапсен по барање на САД каде е обвинет дека силувал 13 годишна девојка во 1977-та. Соединетите Држави формално побара од швајцарската влада да го екстрадираат Полански

XS
SM
MD
LG