Достапни линкови

Во Хрватска досега 11 луѓе починале од свински грип


Во Хрватсак досега од новиот тип на грип Х1Н1, починале 11 луѓе, соопштиле денеска од хрватското Министерство за здравство.Во соопштението е наведено дека само минатата недела биле регистрирани близу 14 илјади нови заболени од грипот.Во Хрватска вакцинацијата треба да започне во петок.

XS
SM
MD
LG