Достапни линкови

Груевски не очекува решение на името на средбата со Папандреу


Премерот Никола Груевски не очекува да се реши прашањето за името на престојната средба во петок што ќе ја има со грчкиот премиер Јоргос Папандреу, но смета дека тоа ќе даде позитивен импулс. Груевски изјавил дека очекува на средбата да се разговара за сите прашања што ги засегаат двете страни.
XS
SM
MD
LG