Достапни линкови

Шефот на НАТО Расмусен во Подгорица и Сараево


Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен утре ќе допатува во Подгорица на разговори околу можноста во идниот месец да биде одобрен Акциониот план за членство на Црна Гора во Алијансата. Агенцијата Бета, повикувајќи се на дипломатски извори во Брисел, јави дека Расмусен задутре ќе престојува во Сараево со цел јакнење на соработката меѓу НАТО и Босна и Херцеговина.
XS
SM
MD
LG