Достапни линкови

Иранските власти апсат студенти


Иранските власти затвориле голем број студенти во обид да спречат нови протести на опозицијата за време на одбележувањето на Студентскиот ден на седми идниот месец. Меѓународната кампања за човекови права во Иран соопшти дека имало и многу студенти кои биле суспендирани од нивните студии.


XS
SM
MD
LG