Достапни линкови

Шатлот Атлантис се враќа на Земјата


Шатлот Атлантис денеска треба да се одвои од Меѓународната вселенска станица и да го почне дводневното патување до Земјата. Шестчлениот екипаж, како што јавуваат агенциите, веќе се поздравил од шестемина астронаути кои и натаму остануваат на станицата.
XS
SM
MD
LG