Достапни линкови

Вицепремиерот Наумовски во посета на Чешка


Македонскиот вицепремиер за евроинтеграции Васко Наумовски од денеска ќе престојува во дводневна работна посета на Чешка. Тој во Прага ќе се сретне со чешкиот министер за Европа Штефан Фуле и ќе учествува на тркалезна маса со претставници на Комисијата за надворешни работи и европски прашања на Сенатот на Чешка.
XS
SM
MD
LG