Достапни линкови

Француски сателит за подобри телекомуникациски услуги


Во рускиот вселенски центар Круничев соопштуваат дека со руска „протон ракета“ во вселената е поставен француски сателит. Овој сателит треба да обезбеди подобри телекомуникациски услуги за Европа, Африка, Блискиот Исток и Централна Азија, се вели во соопштението.
XS
SM
MD
LG