Достапни линкови

Во Авганистан министрите под истрага за корупција


Авганистанските власти соопштиле денеска дека 15 министри, тројца сегашни и 12 поранешни членови на кабинетот, се под истрага за корупција. Преходно денеска портпаролот на авганистаснкиот претседател, соопшти дека се планира да се одржи конференција за корупцијата. Најавите за справување со корупцијата уследија по остите критики од Запад дека има корупција во политичките редови.
XS
SM
MD
LG