Достапни линкови

Рикер:Средбата Груевски-Папандреу е важна за процесот


Најавената средба за во петок меѓу македонскиот и грчкиот премиeр е можност за дијалог и шанса преговорите за името да се движат кон подобро, изјавил американскиот амбасадор во Македонија, Филип Рикер. Тој изјавил дека престојната средба е важна за процесот и дека за САД е важно на било кој начин да се дојде до решение.
XS
SM
MD
LG