Достапни линкови

Нетенјаху:Се уште нема договор за размена на заробеници со Хамас


Израелскиот премиер Бенјамин Нетенхају изјавил дека сеуште нема договор според кој ќе биде ослободен еден израелски војник заробен од Хамас. Во изминатите денови се зборуваше за наводен договор според кој Хамас треба да го ослободи израелскиот војник во размена за стотици палестински војници кои се наоѓаат во израелски затвори. Египет и Германија се обидуваат да посредуваат во ослободувањето на изралскиот војник кој војниците на Хамас го заробија уште во 2006-та година.
XS
SM
MD
LG