Достапни линкови

Нова офанзива на пакистанските сили против милитантите


Во нова офанзива на пакистанската армија на северо-запад од земјата, биле убиени 18 бунтовници, осомничени за нападите во Пешавар. Според пакистанските власти, во операциите биле вклучени и артилерија и хеликоптери.
XS
SM
MD
LG