Достапни линкови

Можна размена на палестински затвореници за израелски војник


Претставник на израелската влада изјави дека се многу блиску до договор со Хамас за размена на повеќемина палестински затвореници за израелскиот војник, заробен во Газа во јуни 2006-та година. Посредници во преговорите биле Германија и Египет.
XS
SM
MD
LG