Достапни линкови

Обама сеуште без одлука за дополнителни војници во Авганистан


Американскиот претседател Барак Обама синоќа имал состанок со советниците за национална безбедност за тоа дали да бидат испратени дополнителен број војници во Авганистан. На состанокот учествувале и потпретседателот Џо Бајден, државниот секретар Хилари Клинтон и секретарот за одбрана Роберт Гејтс. По средбата, Гејтс изјави дека одлуката ќе била донесена наскоро, веројатно во наредната недела.
XS
SM
MD
LG