Достапни линкови

Ахмадинеџат во Бразил се состана со Да Силва


Претседателот на Бразил Луиз Инасио Да Силва, на заедничката прес конференција со иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат изјави дека Иран има право на нуклеарна програма за мирољубиви цели, но во соработка со меѓународната заедница. Стотици луѓе во Бразилија и во Рио Де Жанеиро протестираа против посетата на Ахмадинеџат на Бразил. Во рамките на турнејата низ Јужна Америка, Ахмадинеџат ќе ги посети и Боливија и Венецуела.
XS
SM
MD
LG