Достапни линкови

Прогноза за времето- сончево и малку посвежо


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и малку посвежо. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец особено долж Повардарието. Утринската температура се движи од минус три до четири, а дневната ќе биде од 11 до 17 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност и малку посвежо. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура се спушти до еден, а дневната ќе достигне до 12 степени.
XS
SM
MD
LG