Достапни линкови

Одбиено барањето на Караџиќ да се жали за адвокатот


Хашкиот трибунал не му дозволил на Радован Караџиќ да поднесе жалба на одлуката Судскиот Совет да му додели адвокат. Од Советот објасниле дека причините зошто Караџиќ сака да поднесе жалба се нејасни. Судот минатата недела го назначи британецот Ричард Харви за адвокат на Караџиќ. Судењето против оптужениот за воени злосторства ќе продолжи на 1 март .
XS
SM
MD
LG